Noctis Eternum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pentru metalista

2 posters

Go down

Pentru metalista Empty Pentru metalista

Post  EmBeR Sun Sep 05, 2010 6:08 pm

Azi e ultima zi de festival la gura humorului , maine ma duc pana la iasi la perry in orasul lui Smile sa imi platesc darile la facultate si probabil de maine seara ne auzim la fel de des ca inainte...dar a fost faza cu jocul ala ce faci daca ? un joc mijto de tot inceput de ish daca nu ma inshel si am postat acolo o faza cu o minora si metalista vrea sa stie care e treaba ....cum sunt intr-o mica pauza acum pe aksa am veni sa ma schimb si ma duc la concert inapoi am zis sa postez scurt pentru sergiu si restu de curiosi.


Eram la concert la Directia 5 , super concert o sa va dau link o sa puna aia pe youtube si eram acolo langa scena Smile , si ma uit stanga dreapta dupa lume sa vad stiu pe cineva ? sau sunt singurel.
Ma uit in dreapta o bruneta de statura mea freza tip bob ochelari semi patratosi niste ochi superbi bine ca sunt ca ai mei exact Very Happy si se uita la mine exact cand ma uit la ea si ii zambesc, imi zambeste si gata faza.

Dupa 4-5 minute nu ma pot abtine ma mai ui odata, sa vad chiar e sweet cum cred eu ? Se pare ca da ! Ma uit putin insistent timp de maxim 2 minute si privirile noastre se intersecteaza din nou si imi zambeste evident la fel fac si eu. Mai trec cateva clipe si o vad pe ramona o prietena de a mea care se pare ca era cu ea [ bianca= tipa cu ochealari ] si ma duc rapid fara sa ezit si intreb :

= Buna ramona !
= Salut ember !
= Ce faci ?
= Uite la concert putin ! Tu ?
= Hmm , cum sa iti zic am o curiozitate !
= Spune ce te framanta ?
= Vreau sa stiu cum o cheama pe prietena ta !
= Pai , Bianca , Dc ?
= Deloc Smile stai calma daca intreaba ceva... [ si aici ma intrerupe ]
= Da, da stiu te cheama bogdan dar lumea iti zice ember Very Happy
= Ms ,ramo !
= Np ember stai chill


Bun, plec la locul meu in partea cealalta de gardul protector al scenei si deja se uita insistent la mine , ea , bianca vreau sa zic, si nu ma pot abtine si ma intorc la ea. Fac cunostintza in mod oficial si stau cu ea o cuprind sa ii era frig si imi pun capul pe umarul ei si o intreb :

= Pot sta asa ?
= Pai e ciudat dar imi place !
= Daca ti se pare ciudat stau drepti !
= Nu , stai asa ca mie mai cald asa !

Intoarce dupa nu stiu cine capul si o pup pe gat , deja se prinde tipa si in momentul ala striga solistul formatiei directia 5 si zice :

= Este un gol aici intre noi si nu imi place rog jandarmeria romana sa faca o cale ca oamenii sa vina langa scena.

Se face locul cerut si Bianca ma prinde de mana si ma trage cu ea in fata scenei . Dupa care i-am cantat mai toate piesele la ureche in timp ce o tineam stransa la piept ca ii era frig .

Pe final de concert in timpul ultimei piese ,ultimul biss, se arunca cu cd-uri si o iau in bratze fara sa ii zic nimic si ii da tipul un cd cu ultimul album exact in mana, la faza aia am marcat-o se termina concertul imi multumesc pentru o seara minunata si pentru cd-ul care cik inseamna ENORM pentru ea imi lasa numarul de telefon si id-ul de mess si de atunci [ de 2 zile ] imi da mesaj unde si cand ne intalnim la festival si stam de vorba la sucuri pana mea.

GATA , tre sa plec a venit masina dupa mine asta a fost poveste mai vorbim pe tema asta daca va place poveste dar in mod initial era o modalitate de a ii povestii fast lui metalista ce si cum .

EmBeR va pupa ne auzim .

Ciuss Laughing
EmBeR
EmBeR
Council

Posts : 46
Points : 104
Join date : 2010-08-27

Back to top Go down

Pentru metalista Empty Re: Pentru metalista

Post  Perry Sun Sep 05, 2010 6:35 pm

simpatica, dar o sa isi arate varsta curand si nu vreau sa ramai dezamagit, plus ca o sa ti se scoale si tie si o sa o freci la rece. ca na..., nu mai spun ca esti plecat la facultate si pana revii tu poate o sa se duca la altul dar cum am zis si la "ce faci daca" e bine sa o ai acolo sa dai un sms pe o banca in fata la unirea, hai ca iti arat eu una de indragostiti;)

Edit: ma trompeta tu nu intri la mine in oras daca nu imi dai motorul. Te astept pe aurostrada sa mor daca nu.
Perry
Perry

Posts : 25
Points : 27
Join date : 2010-08-30
Age : 30
Location : Iasi

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum