Noctis Eternum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Paladin

Go down

Paladin Empty Paladin

Post  Ancidius Tue Aug 31, 2010 2:29 am

Paladinul
-By Ancidius-

1)Holy Spec
2)Prot Spec
3)Retri Spec

PS: Nu am facut acest post pentru a ma da smecher cu playstyle-u meu, ci doar pentru a-i ajuta pe unii dintre voi care nu au inca experienta cu palacu sau vor sa si-o imbunatateasca.

1)Holy Spec

Voi incepe prin a va prezenta un scurt preview al specului de holy in 2 variante
PVP: -->Link Aici<--
PVE: -->Link Aici<--

Pentru paladini ca si pentru orice alta clasa de fel... sugerez cu incredere jewelcrafting pentru prismatice. Ptr pvp avem:
Blue=30Stamina
Red=23Sp
Yellow=20Ress
Alternati socketele astfel incat sa aveti 3 prismatice de 51Stamina. Cu siguranta va doriti asta in arene. Ei bine avem Judgements of the Pure si probabil unii dintre voi o sa va intrebati de ce mi-ar trebuie mie dmg in calitate de Holadin?
Bune intrebare totusi. Trecand cu vederea chestia cu dmg, iti da haste si fiind paladin nu prea ai asa ceva---> e un talent folositor atat in pvp cat si in pve.
V-ati tot saturat ca lumea sa va dea intrerrupturi in timp ce castati si sa "beneficiatzi" de un ditai silence si intrerupt from scholcasting? Ei bine avem acest superb talent Improved Concentration Aura care reduce cu 30% duratia la silence. Probabil pe multi dintre voi va enerveaza magul (care pe masura ce avanseaza wow-ul indiferent ce spec ar avea tot trebuie sa ajunga in Improved Counterspell ) cu counterspell-ul de 8secunde. Acum tine doar 5secunde.
Spam de Sacred Shield este foarte sugerat indiferent ca sunteti contra melee sau spellcaster. Pe langa faptul ca absoarbe mult damage , va pune si HoT.
Spre final incercati sa faceti FakeCast pentru o mai buna oportunitate la urmatorul heal...


Pentru Pve avem:
Blue (Purple)= 12sp +5mana/5sec
Red=23sp
Yellow=20intel
Nu stiu cum joaca altii dar faptul de a pune Full intelect mi se pare o prostie. Bagati doar Prismaticele (3) cu 34Intelect si va ajunge.
Dupa cum o sa observati , o sa aveti un crit relativ frumos.
Nu exagerati cu intelect sau cu mana per second si bagati cum trebuie astfel incat sa se activeze socket bonusurile. par nesemnificative dar sunt puse pentru un scop totusi. Si sa nu faceti prostia sa purtati iteme cu spirit doar pentru ca ar putea pica in instante si sunt mai bune ca ce aveti voi. Spirit + Paladin = Paralel...
Va rog foarte mult. Nu uitati de beacon !!! E cel mai esential spell in raiduri gen ICC
Exemplu : Esti paladin holy si esti heal impreuna cu un alt healer sa zicem ( de obicei cam atat trebuie ....variaza in functie de boss).
Esti la DeathBringer Saurfang si se gandeste el sa dea Mark of the Fallen Champion. Ce faci atunci? Te panichezi?
-Nu e o solutie... Bagi Beacon of Light pe victima infestata cu Mark si ii dai heal la tank/ot. Ai sa observi ca prin minune ca ai salvat viata unui raid. Bineinteles cu conditia sa reinnoiesti beaconu odata la 2 minute si ca celalat healer sa nu doarma...
Probabil o sa va intrebati de ce sa bagi asa ceva pe holy pve... Aura Mastery pentru ca in ciuda faptului ca e un punct ar putea parea inutila.
Exemplu: Esti la Festergut si casteaza Pungent Blight . Daca esti rapid de mana dai click pe Aura Mastery in timp ce ai Shadow Aura activata si o sa iti confere pentru 6secunde mai mult shadow rezist.
Legat de Festergut---> Casteaza odata Pungent Blight , Dai Divine Protection. Ei bine, primesti forbideance 2min. Dupa ce trece forbideance, dai bula si tot asa...

PS: 1.1)As enumera intregul script la icc10n/hc in cazul unui paladin dar ma doare mana....sincer.
1.2)Fiind Holadini , o sa aveti neaparat nevoie de Replenishment pentru ca sunteti una din putzinele clase care raman fara mana relativ rpd , pentru ca atunci cand vine vorba de spam de heal (gen Holy Light) e naspa...(Urasc Dudu pentru ca nourish-ul lui e mai bun ca flash of light-ul de la pala. Stiu ca nu are nicio treaba cu postul, dar nu m-am putut abtzine ).


2)Prot Spec

Bineinteles sunt 2 tipuri de spec pentru prot. Unul pvp si unul pve . DA! Ati inteles bine. PROT PVP! Avand in vedere faptul ca deja poate ati adormit pana la acest pas, am sa trec peste aceasta parte si am sa incep cu specul pve ( link , rotatie , mentinerea threatului,etc...)

Spec: -->Link Aici<--

Poi... Ca sa mentineti threatul pe prot sa aveti mereu in vedere Spam de Consecration si sa aveti mereu Seal of Corruption pentru ca ambele dau DoT, care dupa ceva timp se transforma in threat.
Spre deosebire de alte clase, paladinii nu au chestii de increase Hp, gen warr last stand dudu survival instincts sau dk vampiric blood , dar in schimb are reduce dmg din talente vreo 10% + ca la low hp in loc sa mori ai o a 2-a shansa la viatza Ardent Defender].
Ei bine...nu-s prea multe de spus legat de prot... aici depinde si de cat de repede apesi pe taste astfel incat sa se faca global cd-u la fix cu rotatzia spellurilor .
Deobicei incepetzi cu Avenger's Shield ca pana dati alte spelluri...sa se faca cd-ul inapoi.


3)Retri Spec

Am sa fiu foarte scurt!
Retardinii n-au nevoie de help la spec. Oricum ai baga talentele dai un dmg spart pentru ca paladinul retri inseamna 3 butoane.
PS:Paladinu retri scoate dps mic in raiduri... e dovedit "stiintific".


Aceasta a fost o MiniPrezentare realizata de Ancidius Bazatu'!!!!
Pentru mai multe informatii va stau pe skype mereu la dispozitie: Stfdotalov3r


-Se stieeeeeeeee-
Ancidius
Ancidius

Posts : 1
Points : 1
Join date : 2010-08-31
Age : 31
Location : Sloboz-ia

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum