Noctis Eternum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Druid

Go down

Druid Empty Druid

Post  Perry Tue Aug 31, 2010 1:28 am

Daca aveti ceva de adaugat va rog...

Nu stiu, nu am mai facut asta din punctul meu de vedere druidul este cel mai simplu character pe balance/resto Suspect il invart de vreo 2 ani si nu ma consider cu nimic mai bun decat unul care joaca de 2 luni am fost laudat la heal pentru ca oamenii primeau, atata tot... asta trebuie sa fac, ar fi anormal sa NU primeasca.. wtv.
Tot ce e aici e strict PvE
First time: my spec's
Resto:Axat pe mana regen<5400 gs Axat pe haste>5500 gs (sockete cu 23 sp si 19 haste si 10 spirit sauc eva in genul)
Balance:Strict raiding
Imi iau de pe wowwiki.com toate specurile si le modific in functie de server si de bugurile pe care le are. Aici nu a fost nevoie de cine stie ce.
Glyph:
Resto: [Glyph of Frenzied Regeneration]
[Glyph of Swiftmend]
[Glyph of Nourish]
Balance: [Glyph of Insect Swarm]
[Glyph of Starfire]
[Glyph of Moonfire]
Nu sunt batute in cuie dar le recomand... ajuta.
Cele minore in afara de [Glyph of Unburdened Rebirth]stiu ca uitati sa va luati reagents. Nu recomand nimic, e dupa cum vreti voi...

Rotation Resto
Nu stiu cum folosesc altii, nici nu vreau la ora asta cand am editat dar asa fac eu:
[Regrowth] si [Rejuvenation] in permanenta pe tank, la [Lifebloom] joc rar, pentru ca de obicei sunt Doar cu un paladin in raid ca healer si nu am timp sa il innoiesc.
De asemenea, tineti in permanenta [Rejuvenation] pe voi pentru ca sunteti printre cei mai importanti din raid (heal) cand va scade hp amenintator, dati heal celorlalti, mai ramaneti cu vreo 10k hp apoi va dati [Swiftmend].
Heal pe one target dati cu [Nourish] si mai mereu sa scapati cate un [Regrowth], pentru ca daca aveti [Idol of Flaring Growth] aveti o mare sansa sa primiti 234 spell power si daca il aveti pus de 2 ori o sa aveti in permanenta acel bonus.
[Wild Growth] il dati mai mereu, nu numai in momentele critice, de obicei cand raidul incepe sa ia damage sa le mentina viata putin celorlalti cat tu dai heal pe tank sau tie, Atentie acesta nu da instant heal ci periodic dupa cum scrie si in descrierea lui.
[Tranquility] Il dati in momente critice deoarece are 8 minute cd.
Puneti [Faerie Fire] pe Boss pentru ca la absolut nici un druid nu am vazut sa puna si ii scade dracu 5% din armura si la Saurang de exemplu este vis pentru ceilalti dps, si cand sunteti resto si cand sunteti balance.
[Nature's Swiftness] Nu are global Cooldown si il puteti da cu orice alt spell, va puteti face macro sau ce vreti voi (recomand cu un [Regrowth] sau clasicul [Healing Touch] )

Addons:

Recomand Rewatch
Sau Heal bot care il stim cu totii.
Rewatch este special pentru druid si va ajuta mai mult deoarece va arata hoturile, cat tin, cand trebuie sa le reinnoiti si cand sa dati dispell si cui (personal il folosesc). Dezavantajele sunt ca se "buleste" cand intra cineva in raid in plus (de ex esti in icc 10hc si vine al11-lea, se da peste cap si trebuie sa il rearanjezi pe ecran).
P.S. poti baga si peturile si sa le dai heal ca la orice alt player.

Rotation Balance
La balance e alta mancare de peste.
Momentan va las un video dragut unde explica foarte clar ce aveti de facut, daca primesc reprosuri voi scrie si eu o scurta teorie.
Perry
Perry

Posts : 25
Points : 27
Join date : 2010-08-30
Age : 30
Location : Iasi

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum