Noctis Eternum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hunter

2 posters

Go down

Hunter Empty Hunter

Post  bomboana Tue Aug 31, 2010 1:49 am

Eu voi posta cate ceva pentru specul de survival pentru ca e cam singuru pe care am jucat. Va astept sa ma corectati si sa ma completati.
Asta este linkul cu specul meu http://www.wowhead.com/talent#cZ0eV0RZf0ci0cIhxuAhsu . Este un spec strict PvE, deci nu il urmati daca sunteti interesati de PvP.
Puteti lua specul meu doar ca "schelet" si sa schimbati una alta pe acolo. Totusi, cateva talente sunt indispensabile pentru specul de survival si anume:

T.N.T
Lock and Load
Expose Weakness
Sniper Training

si bineinteles black arrow si explosive shot, astea stiti cu totii ce fac.
Un talent foarte bun, desi nu indispensabil este Noxious Stings din cauza damageului crescut cu 3% pe tintele cu serpent sting pe ele. Automat, pe o tinta pe care ai si black arrow si serpent sting dai damage increased cu 9%.
Ceea ce face specul de survival foarte util este Hunting Party din cauza replenishmentului. Mai ales intr-un raid de 10, casterii si healarii se vor descurca ceva mai bine la capitolul mana, datorita hunterului pe survival.
In privinta socketelor si enchanturilor se stie ca pe survival trebuie stacat agility, si asta datorita talentului Expose Weakness.
Cat despre glyph-uri, singurul indispensabil pentru survival este glyph of explosive shot. Celelalte le alegeti dupa stilul personal de joc. Recomand glyph of kill shot, glyph of aimed shot, glyph of serpent sting etc. Alea minore is nasoale toate.
Bun, daca inca nu v-ati plictisit trecem la rotatie: in primu rand trebuie sa aveti in permanenta pe target serpent sting, am vorbit mai sus, increased damage bla bla bla.
La fel trebuie sa aveti pe target black arrow cand se poate. Black arrow e prietenu vostru pentru ca poate declansa Lock and Load , cam cea mai imba chestie de pe survival. Urmatoru' shot este aimed-ul si apoi explosive-ul, pentru ca aimed are cooldown mai mare decat explosive(personal folosesc glyph of aimed shot care imi scade cooldownu cu 2 secunde). Cand ai toate astea in cooldown, nu mai ai nimic de facut decat sa spamezi steady shot, dar ai grija sa ai serpent sting-ul in continuare pe tinta. Apoi o iei de la capat.
A, sa nu uit, daca esti pasionat de PvE, niciodata sa nu uiti de misdirection pe tank la inceputul luptei. O sa-ti salvezi gura de multe madulare daca ti minte chestia asta, pentru ca hunterul este cel mai jegos la luat aggro.
La PvE nu trebuie sa uiti niciodata de Rapid Fire . Cel mai bine il folosesti atunci cand se da bloodlust pentru un super boost de dps. Daca esti troll e bine sa-l combini si cu racial-ul de berserking.
Ca pet recomand lupul, din cauza la Furious Howl] , dar meh, luati-va ca pet ce va place voua Razz
bomboana
bomboana
In Her World

Posts : 5
Points : 6
Join date : 2010-08-29
Age : 30
Location : Sinaia

Back to top Go down

Hunter Empty Re: Hunter

Post  Metalista Tue Aug 31, 2010 1:50 am

In primu si in primu rand aceasta sectiune este pentru newbies. Nu vreau sa aud comentarii de genu "da' cine te crezi tu de ii inveti pe altii sa joace?". In acest thread se doreste a da doar o lista de tips and tricks pentru cei care chiar nu aveau nicio treaba cu Wow-ul pana acum foarte putin timp. Sectiunea (cel putin cea de hunter) este deschisa si altor jucatori care vor sa-si adauge trucurile, atata timp cat o fac civilizat.
Prin aceasta sectiune nu vrem decat sa ne ajutam intre noi. Respectati acest lucru.
Metalista
Metalista
Council

Posts : 36
Points : 76
Join date : 2010-08-29
Age : 31
Location : Cluj

Back to top Go down

Hunter Empty Bonus

Post  bomboana Tue Aug 31, 2010 12:31 pm

O sa va spun o chestie despre Lock and Load. Stim cu totii cat ne place sa spamam butonu' cu explosive shot cand se activeaza lock and load, dar de acu incolo va abtineti. Stiti cu totii ca explosive shot are 3 tick-uri, deci are o duratie, scurta, dar are.
Spamand butonu' cand nu are cooldown nu face decat sa "inlocuiasca" ultimul tick al primului shot cu primul tick al celui de al doilea. Si uite asa dai cate 2 tick-uri pe explosive cand ar trebui sa dai 3. Boo hoo, varza dps.
But have no fear! Solutia este foarte simpla. Pur si simplu alternati explosive-ul cu un alt shot, oricare ar fi el, ca sa arate cam asa: explosive shot - orice alt nenorocit de shot - explosive shot - orice alt nenorocit de shot. Rotatia asta se aplica doar cand e de lock and load.
Thank you! Thank you very much! I'm out.
bomboana
bomboana
In Her World

Posts : 5
Points : 6
Join date : 2010-08-29
Age : 30
Location : Sinaia

Back to top Go down

Hunter Empty Re: Hunter

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum